Ubytovanie Vitanová ubytovanie Vitanová ubytovanie Penzión CampinoVitanová NocľahySłowacja Termy Chocholowskie
www.penzion-campino.sk kontakty
[SK] [EN] [DE] [ES] [PL]

Okolie a turistika

3. Kúpanie

46 km Vodná nádrž - Liptovská mara

Obrazok Liptovská Mara je vodná nádrž v strednom Liptove pomenovanej podla zaniknutej obce. Roku 1975 celú obec zaplavili vody vodnej nádrže. Iba gotický kostolík, presnejšie jeho ruiny, ostali nad hladinou v lokalite Havránok. Kostol, postavený na staršom základe v druhej polovici 13. storocia a prestavaný v 15.-17. storocí pred napustením vodnej nádrže dôkladne preskúmali, jeho najhodnotnejšie architektonické a výtvarné detaily preniesli do areálu budúceho liptovského skanzenu v Pribyline. Po dokoncení kópie kostola osadili do novostavby vybrané architektonické detaily spolu s výtvarnými castami stavby.

Liptovská Mara bola významnou lokalitou už v predhistorickej dobe. Archeologický výskum v súvislosti so stavbou vodnej nádrže ukázal jej úlohu v praveku i rannom stredoveku a boli tu nájdené nálezy z mladšej doby bronzovej, sídlisko púchovskej kultúry, opevnené sídlisko z mladšej doby rímskej a sídlisko z doby velkomoravskej. Obec nadviazala na staršie osídlenie a už v 12. storocí bola najvýznamnejším trhovým miestom v Liptove.

17 km Vodná nádrž Oravská priahrada

Obrazok Jedna z najcistejších slovenských riek je rieka Orava. Niekdajšie casté záplavy v jej blízkosti sa však stali dôvodom na myšlienky skrotenia tejto rieky a prišlo k vybudovaniu Oravskej priehrady. Prvý projekt, ktorý sa zaoberal touto otázkou je známy už z roku 1730, no jej vznik sa datuje až o viac ako 200 rokov neskôr. Prvé práce na tomto obrovskom a významnom projekte sa zacali presne 24. júla 1941 a do prevádzky bola priehrada pustená v roku 1954. Po napustení 35 km2 ostali pod vodnou hladinou 4 obce (Slanica, Osada, Oravské Hámre a Ústie nad Oravou), nad hladinou ostal len malý vrch, cim vznikol Slanický ostrov nazývaný aj ostrov umenia. Nachádza sa tu múzeum ludovej plastiky a malby a dopravit sa na ostrov je možné lodou. Oravská priehrada a príležiace strediská, z ktorých najznámejšia je Slanická osada, lákajú každorocne tisícky turistov, ktorí tu nachádzajú nespocetnú paletu vodných športov avšak mnoho iných možností. Stací si len vybrat zo širokej ponuky: vodné bicyklovanie, clnkovanie, potápanie, vodné lyžovanie. windsurfing, jachting, vyhliadkové plavby lodou a iné. Iných možno zaujme rybolov, ci turistika do okolitej prírody, ktorú možu pokojne spojit s hubárcením ci hladaním iných lesných plodín na ktoré krajina nie je skúpa.

Na južnom a juhovýchodnom brehu priehrady, okolo hlavnej dopravnej komunikácie sa nachádzajú najvýznamnejšie letné strediská rekreácie a športu - Slanická Osada a Prístav. Chaty, penzióny, hotely, reštaurácie i bufety v týchto strediskách cestovného ruchu ocakávajú každorocne množstvo turistov zo Slovenska, Polska i Ciech. Návštevníci, ktorí uprednostnujú spánok na cerstvom vzduchu, majú dve možnosti výberu - autokemping Stará hora alebo Slanická Osada.

7 km Meander park Oravice

Obrazok Relaxacný vodný svet Meander Park Oravice sa nachádza v okrese Tvrdošín nedaleko Slovensko-Polských hraníc. Oravice sú obkolesené Západnými Tatrami – vápencová dominanta Osobitá (1686 m n.m.), Skorušinskými vrchmi a Oravskou Magurou (1232 m n.m.).

Termálna voda vyviera z hlbky 1611 m, chladená na 38 - 28 °C sa vlieva do bazénov o ploche 640 m2.

Minerálna voda v Oraviciach patrí medzi liecivé minerálne vody - vysoko mineralizovaná sodno-vápenato-horecnato-síricitá s vysokým obsahom železa. Jej fyzikálne a chemické vlastnosti sa využívajú pri balneoterapii, vhodná je na liecenie chorôb pohybového ústrojenstva, obliciek a mocových ciest, priaznivo pôsobí na psychiku a pri strese.

Termálna voda je vysoko mineralizovaná sodno – vápenato – horečnato - siričitá s vysokým obsahom železa.

Priamy vstup z budovy a bazénov umožňuje kúpať sa v každom počasí a každom ročnom období.

V areáli sa nachádzajú šatne, reštaurácie, bistro, kaviareň, záhradná kaviareň, veľký športovo – relaxačný bazén, veľký a malý relaxačný bazén, ochladzovací bazén, masážna miestnosť. Bazény sú vybavené vodnými atrakciami ako sú umelé vlny, plavecká časť, perličkové sedadlá, perličkové lavice, gejzír, vodný hríb, chŕliče, masážne trysky Súčasťou vybavenia aquaparku sú lehátka.

Obrazok ENG: This newly opened water world in Oravice has two pools with thermal water of 35 to 37°C, a whirlpool bath, a stylish restaurant and a bar with a view of the Western Tatras.

The pools are equipped with water attractions such as bubbly seats, bubbly benches, a geyser, a water mushroom, spouts, massaging jets, massaging beds and whirlpool pools.

The mineral water in Oravice has a high content of natrium, calcium, magnesium and sulphur salts and is rich in iron. Its physical and chemical properties are perfect for balneotherapy and has positive effects on mental health and stress.

The complex also includes a new skiing resort called Meander Ski Park, which has 3 skiing slopes, technical snow facilities, a children’s ski-tow, a 4-seater cable way, a restaurant, a ski school, a ski-rental shop and ski services.

7 km Termálne kupalisko oravice

Obrazok Termálne kúpalisko - celoročne otvorené.

Oravice sú jedinou lokalitou na Orave s prírodnou geotermálnou vodou. Na kúpeľné využitie sa riedi vodou z druhého geotermálneho vrtu, ako aj vodou z prírodných prameňov. V súčasnosti sa teplota vody v dvoch nekrytých bazénoch pohybuje v rozmedzí 34° C - 38° C. Vyhovuje to domácim návštevníkom i zahraničným turistom, lebo môžu celoročne do neskorých hodín využívať sírano-vápenato-horečnatú vodu s vysokým obsahom železa. Voda v Oraviciach patrí medzi významné termálne vody na Slovensku s priaznivými účinkami na organizmus - najmä na choroby pohybového ústrojenstva, močových ciest a obličiek.

Zatiaľ turistom vyhovuje, aj keď sú bazény v chladnej klimatickej oblasti, možnosť sedieť alebo mierne plávať v príjemnej vode a pritom sa dívať na končiare hôr. Donedávna to bola len vysnívaná dovolenka - cez deň výborná lyžovačka a večer rehabilitácia v zdraviu prospešnej mineralizovanej vode. Návštevníci Západných Tatier - Roháčov sa môžu tešiť, že si v areáli nielen dobre zaplávajú, ale aj zašportujú a občerstvia sa.

Termálne bazény sú od 1.3.2009
otvorené od 11:00 do 20:00

Nové reštauračné zariadenie - v prevádzke v priestoroch termálnych kúpeľov aj nové reštauračné zariadenie, ktoré slúži návštevníkom na príjemné posedenie a občerstvenie po dobrom kúpeli.

Masérske a rehabilitačné služby

Obrazok Pre krásu a zdravie
V priestoroch termálnych kúpalísk v Oraviciach ponúka návštevníkom firma Pavol Kubinčák - Masérske služby, vaňové rašelinové kúpele, vírivú, podvodnú, klasickú masáž, masáž lávovými kameňmi, elektroliečbu, ale aj rašelinové zábaly s odpočívaním. Taktiež ponúkame - manikúru, pedikúru, depiláciu a ďalšie služby pre skrášlenie tela.

Rehabilitačné a masérske služby sú návštevníkom k dispozícií počas otvorenia bazénov.

53 km Thermal Park Bešeňová

Obrazok Aquapark Termal Park Bešenová je verejnosti známe zariadenie s celorocnou prevádzkou. Termal Park Bešenová je širokospektrálne zariadenie, ktoré poskytuje miesto pre oddych a zábavu, pre rodiny s detmi, wellness pobyty pre nacerpanie nových síl ako aj kongresové služby pre manažérov a firmy. Vdaka strategickej polohe Aquapark Thermal Park Bešenová poskytuje vela možností pre milovníkov turistiky a cykloturistiky. V zimnom období je tu možnost lyžovania v známych strediskách ako Jasná, Nízke Tatry, Ski Park Ružomberok. Milovníci histórie a umenia môžu navštívit skanzény, múzea a galérie. Aquapark Thermal Park Bešeňová to sú bazény, vnútorné i vonkajšie - s geotermálnou svete ponúka široký výber relaxacných procedúr, ako sú inhalácie, rímske kúpele, sauny, ci rašelinové zábaly. Aquapark Thermal Park Bešenová ponúka aj Relax centrum, ktoré sa okrem duše venuje aj telu. Kvalifikovaní maséri a fyzioterapeuti vám odborne poskytnú všetky druhy masáži. K dispozícii sú tiež svetelné terapie, solárium, fitness, aerobik, odpociváren, herna, kozmetika, manikúra a pedikúra.

Priaznivci adrenalínu si môžu priamo v areáli aquaparku zahrat Paintball alebo si zaskákat na trampoline.

Obrazok Aquapark Termal Park Bešenová poskytuje aj ubytovanie v hoteloch priamo v areáli aquaparku. Hostia si môžu vybrat ubytovanie v hoteloch: Hotel Giga, Hotel Termal a Hotel Luka. Hotel Luka bol dostavaný v roku 2008 ako trojhviezdickový hotel a poskytuje kvalitné ubytovanie a centrálnu 24 hodinovú recepciu. Hotel prevádzkuje aj kaviaren aqua Café de Luka s bohatým výberom alkoholických a nealkoholických nápojov a posedením v príjemnom prostredí.vodou od 24 -39 °C, vhodné pre všetky vekové kategórie. V súcasnosti je k dispozícii v Termal Parku Bešenová 8 vonkajších bazénov (2 plavecké, 5 oddychové a 1 neplavecký tobogánový bazén), a 3 vnútorné bazény (velký plavecký, relaxacný bazén s masážnymi tryskami a detský bazén). Ak sa chcete zbavit napätia alebo si chcete posilnit imunitný systém, Aquapark Thermal Park Bešenová vo Vitálnom

ENG: Even the ancient Celts knew about the healing effects of the hot spring at Bešenová, but it was really put into use only when a thermal swimming pool with a relaxation centre was built in this village not far from Liptovský Mikuláš.

People come here throughout the year on account of Bešenová´s geothermal water, which gushes out of the ground from a depth of 1987 metres and contains an unusual amount of lithium. Its tempoerature / originally 60, 5 ´C/ is regulated according to the time of the year, in order to have a pleasant, refreshing and beneficial effect on the organism. Bathing in it relieves mental stress, asthmatic, urological and gynaecological problems, as well providing relaxation after a strenuous day skiing, hiking or other sports.

Outdoors the Thermal Park has a water toboggan and other amusing attractions for children, while adults can enjoy games of spaceball, volleyball, Petango and chess with giant wooden figures. the interior offers whirpool baths, a sauna and relaxation massage. In the ´´wet´´ pool bar you can quench your thirst with a wide selection of drinks. Within the grounds oif the Thermal Park there is a hotel and a guest house, while further accommodation with a total of 2000 beds is to be found in the village of Bešenová.

52 km Aquapark Tatralandia Liptovský Mikuláš

Obrazok Ponúkame vám 11 bazénov na relaxáciu a plávanie s rôznymi vodnými atrakciami. V relaxacných bazénoch so stredne mineralizovanou vodou sa budete cítit ako v horúcom kúpeli.

Zaujímavostou je, že v porovnaní s ostatnými geotermálnymi vodami Liptova je naša voda výnimocná a aj jediná tohto druhu na Liptove.

Je v nej cast morských vôd z paleogénneho mora, ktoré zaplavovalo územie Liptovskej kotliny.

zhruba pred 40 miliónmi rokov. Minerálna voda Tatralandie blahodárne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo.

Relaxujte v Tatralandii!

Tatralandia je najväcší areál vodnej zábavy a relaxu na Slovensku, v Čechách a Polsku a zároven aj najúspešnejší projekt cestovného ruchu na Slovensku za posledných 10 rokov, ktorý musíte navštívit a keď raz prídete, určite sa k nám opät vrátite...

Obrazok ENG: Tatralandia - Liptovsky Mikulas City ist the biggest water fun resor- water parkt with accommodation in Slovakia, the Czech Republic and Poland. Aqua park Tatralandia offer you 9 pools for relaxation and swimming, together with various attractions. You will feel yourselves like in a hot bath when you enter relaxation pools with medium mineralized water. It is interesting to note that compared to other geothermal waters of Liptov, ours is unique and the only one of the kind. It contains part of the sea water that used to be on the territory of the Liptov basin about 40 million years ago. The mineral water of Tatralandia has beneficial effects on locomotive and respiratory organs.

You can experience perfect relaxation in the Tatralandia Vital World of Tatra-Therm-Vital - a unique complex of 16 steam, water and massage baths, saunas and procedures. You can enjoy here atmosphere of the Wild West in Western City Tatralandia - Sikl´s Mill or you can discover boundaries of your capabilities in Tarzania - rope obstacle climbing course. Tatralandia - Liptovsky Mikulas

20 km Plaváreň Nižná

Obrazok K dispozícii je 25 metrov dlhý plavecký bazén, 5 antukových kurtov a 1 asfaltový . Na ich stráne nájdete informácie o plavárni, ako aj cenník, rozpis plaveckých výcvikov taktiež aj fotogalériu, ktorá sa bude casom rozširovat.

Tak si prídte zaplávat a budete vítaní.
Den: 6:30 - 08:00 08:00 - 14:00 14:00 - 19:00

Penzión Campino - Horná Orava