Ubytovanie Vitanová ubytovanie Vitanová ubytovanie Penzión CampinoVitanová NocľahySłowacja Termy Chocholowskie
www.penzion-campino.sk kontakty
[SK] [EN] [DE] [ES] [PL]

Okolie a turistika

4. Lyžovanie a zimné športy

Orava ponúka milovníkom lyžovania bohatú ponuku lyžiarskych stredísk. Hlavné centrum lyžovania sú Oravice. Návštevníci si môžu vyberať zo širokej ponuky lyžiarskych stredísk podla svojich možností.

Takmer každá obec má vybudovaný lyžiarsky areál. Služby pre návštevníkov sa neustále skvalitnujú a rozširujú. Vhodná nadmorská výška lyžiarskych stredísk na Orave zabezpečuje dostatok snehu počas celej zimnej sezóny.

Ski Vitanová 1km

Obrazok Nadm. výška. základne zjazdoviek 725 m n.m.
Nadm. výška. vrcholu zjazdoviek 968 m n.m.
Prevýšenie 220 m
Celková prepravná kapacita 3600 osôb / hodina
Pravidlá bezpečnosti v lyžiarskom stredisku (biely kódex)

V našom stredisku nájdete vždy perfektne upravené lyžiarske svahy, ochotný personál a primerané služby. Nové technické vybavenie vo forme vlekov a sedačkovej lanovky zaručuje, že čas nebude strácať čakaním v rade. Samozrejmosťou je umelé zasnežovanie a úprava zjazdových tratí . Zjazdovky ponúkajú tri stupne náročnosti aby si na svoje prišiel každý lyžiar. Bonusom je nádherná príroda Oravy a Západných Tatier.

Ponúkané služby:
- bezplatné parkovanie
- informačná služba
- reštaurácia
- bufet
- kaviareň
- lyžiarska škola
- požičovňa lyží
- servis lyží

Meander Skipark Oravice 7km

Obrazok Meander Express
Pozývame Vás do nášho lyžiarskeho strediska Meander Skipark. Sme jediné lyžiarske stredisko v Tatrách i blízkom okolí, ktoré ponúka výnimočné vyžitie zimných športov s možnosťou relaxu v geotermálnej vode.

Jedine u nás, v prekrásnom prostredí Západných Tatier v Oraviciach na Slovensku, návštevníci môžu do sýtosti vychutnať jazdu na dokonale pripravených lyžiarskych tratiach, a po skončení lyžovania vojsť do šatní, obliecť plavky a relaxovať v bezénoch naplnených horúcou termálnou vodou.

Najrýchlejšia sedačková lanovka s odpojiteľným uchytením vyhrievaných štvormiestnych sedačiek, jediná v SR a ČR:

V MEANDER SKIPARK nestrácate čas státím v dlhých radoch. Najmodernejšia lanovka a lyžiarske vleky, široké a veľmi dobre upravené, umelo zasnežené trate, s rôznym stupňom náročnosti, uspokoja každého lyžiara a snowboardistu. O bezpečnosť sa stará TOPR a Horská Služba.

• Kapacita 2400 osôb / hod
• Údolná stanica 785 m.n.m
• Prevýšenie 240 m

Lyžiarsky vlek Skorušiná

• Kapacita 723 osôb / hod
• Údolná stanica 889 m.n.m
• Prevýšenie 135 m

Lyžiarsky vlek Kids Park

• Kapacita 250 osôb / hod
• Údolná stanica 797 m.n.m
• Prevýšenie 12 m

Ski centrum Vitanová 400m

Obrazok Lyžiarsky areál sa nachádza priamo v obci, 3-zjazdovky o celkovej dĺžke 2.5km, denne upravované, nenáročný terén vhodný pre začiatočníkov a hlavne rodiny s deťmi.

Vlek Tatrapoma F - 700m, kapacita 550 osôb

Bezplatné parkovisko 20m od vleku. V stredisku sa nachádza salaš, požičovňa lyží.

Ski centrum Nižná Uhliská 20km

Obrazok kompletne zrekonštruovaný lyžiarsky vlek - 1250 m
• zjazdovka rozšírená po celej dĺžke na cca 50 -70 m
• celková dĺžka zjazdoviek - 4 km
• udržiavaná prístupová cesta až k údolnej stanici
• nová prístupová cesta od Podbiela
• parkovisko pre 230 áut
• nový bufet v budove údolnej stanice, ďalší nový bufetík pri nej a jeden bufetík na vrcholovej stanici
• stravovanie - teplé a studené jedlá, polievky, nápoje
• možnosť ubytovania pre 45 ľudí
• umelé zasnežovanie
• denne upravované lyžiarske.
• obojstranné umelé zasnežovanie a osvetlenie dolnej polovice červenej zjazdovky
• Nové bufety pri hlavnom parkovisku a pri detskom vleku
• Nové parkovacie plochy
• 300 metrový vlek premiestnený bližšie k červenej zjazdovke
• Nová snowboardová trať so štyrmi umelými skokm

Ski centrum Brezovica 14km

Obrazok Pozývame všetkých vášnivých lyžiarov, ale aj tých, čo práve začínajú, do umelozasnežovaného lyžiarskeho strediska nachádzajúceho sa v oravskej dedinke Brezovica, približne 7km od mesta Trstená.

Čaká tu na Vás 5 denne upravovaných zjazdoviek, bufet s občerstvením, hotel Teplica, ski servis, požičovňa lyží a samozrejme dobrá lyžovačka spojená s dobrou náladou a príjemným personálom.

Sezóna začína od 01.12. a trvá až do 15.04. nasledujúceho roka.
Otvorené je denne od 8:00 do 16:00.

Ski centrum Zuberec Janovky 19km

Obrazok Lyžiarske stredisko Janovky sa nachádza priamo v obci Zuberec v lokalite Janovky.

Plochy zjazdoviek sú bez porastov a sú mechanicky zasnežované, umožňuje lyžovanie aj v období, keď nie je dostatok snehových zrážok. Lyžiarsky areál Zuberec - Janovky je určený pre všetky kategórie lyžiarov a poskytuje ideálne podmienky pre rodinnú lyžovačku.

Základné informácie
Nadm. výška. základne zjazdoviek 750 m n.m.
Nadm. výška. vrcholu zjazdoviek 995 m n.m.
Prevýšenie 245 m
Celková prepravná kapacita 2806 osôb/hodinu
Celkový počet zjazdoviek 4
Zjazdovky ľahké 3
Zjazdovky - stredne ťažké 1
Celková dĺžka zjazdoviek 3.50 km

Ski centrum Zuberec Milotín 19km

Obrazok Lyžiarske stredisko Zuberec - Milotín je vhodné pre všetky kategórie lyžiarov. Na svoje si prídu najmä deti, začiatočníci a strední lyžiari.

Večerné a nočné lyžovanie (osvetlený lyžiarsky svah) v dĺžke 300 m.

Bežecké trate v Roháčskej doline (blízko strediska) sú 2, 3, 4 km okruhy v nadmorskej výške nad 1000 m. Zatiaľ sú udržiavané nepravidelne.

Základné informácie
Nadm. výška. základne zjazdoviek 825 m n.m.
Nadm. výška. vrcholu zjazdoviek 1055 m n.m.
Prevýšenie 230 m
Celková prepravná kapacita 2550 osôb/hodinu
Celkový počet zjazdoviek 4
Zjazdovky ľahké 2
Zjazdovky - stredne ťažké 2
Celková dĺžka zjazdoviek 1.68 km

Ski Spálená dolina Zuberec Roháče 24km

Obrazok Lyžiarsky areál Zverovka – Spálená sa nachádza v prekrásnom prostredí Západných Tatier – Roháčov v doline pod Salatínmi.

Lyžiarske zjazdovky sú denne upravované, vhodné pre náročných lyžiarov, ako aj začínajúcich lyžiarov a rodinnú lyžovačku.

Lyžiarske stredisko Zverovka – Spálená poskytuje optimálne podmienky pre všetky kategórie lyžiarov ako aj snowboardistov. Kratšie vleky (400 m a 850 m) sú určené pre začiatočníkov a deti, 1490 m dlhá sedačková lanová dráha uspokojí aj veľmi náročných milovníkov zimných športov. Prístup motorovým vozidlom je priamo k lyžiarskemu stredisku.

Z centra lyžiarskeho areálu Zverovka – Spálená vychádzajú dva lyžiarske vleky dlhé 200 a 400 m. Sú situované na zjazdovke označenej podľa klasifikácie obťažnosti zaužívanej v alpských krajinách ako "modrá". Určená je hlavne pre deti a začiatočníkov. Náročnejší lyžiari sa dlhším vlekom vyvezú do vyššej časti areálu.

Tu nájdete samoobslužný bufet a sociálne zariadenia pre návštevníkov a turistickú ubytovňu.

Z vyššej časti lyžiarskeho areálu Zverovka – Spálená vychádza štvorsedačková lanovka dlhá 1500 m, ktorá Vás vyvezie na našu väčšiu zjazdovku, označenú ako "červená". Vrcholová stanica lanovky sa nachádza v nadmorskej výške 1460 m. V spodnej tretine sa zo zjazdovky odkláňa jedna vetva určená pre najnáročnejších lyžiarov označená ako "čierna". V hornej časti tejto zjazdovky sa nachádza ešte jeden lyžiarsky vlek dlhý 900 m.

Všetky lyžiarske svahy okrem "čiernej" zjazdovky sú každodenne po ukončení prevádzky upravované snežnými mechanizmami.

Ski centrum Racíbor Oravský Podzámok 38km

Obrazok V areáli je 7 km zjazdoviek rôznej náročnosti s prevýšením 237 m, vhodných pre stredne pokročilých ale aj profesionálnych lyžiarov.
V prípade nedostatku snehu je v areáli vybudovaný plnoautomatizovaný systém zasnežovania po celej dĺžke trate. Sedemnásť stabilných tyčových snežných diel a dve mobilné, vrtuľové sú za niekoľko dní schopné zasnežit celú trať v dĺžke 1300 m.
Trate sú dennodenne upravované výkonným ratrakom

V hornej časti zjazdovky bude postupne dokončený areál pre snowboardistov s vlastným vlekom dlhým 330 m.
V stredisku budú k dispozícii aj upravované bežecké trate v celkovej dĺžke 1000 m

Nová štvorsedačková lanovka od francúzskeho výrobcu POMA – UNIFIX má dĺžku 1050 m a jej vrchol leží v nadmorskej výške 759 m n. m. s celkovým prevýšením 237 m. Prepravná kapacita lanovky je 2000 osôb za hodinu.

Detský vlek s dĺžkou 200 m je určený pre malé deti do 6 rokov ako aj pre pre úplných začiatočníkov.

Ski centrum Oravská Polhora 43km

Obrazok Ski centrum - Polhorský hradok sa nachádza v Oravskej Polhore, 250 m od penziónu Hrubjak v nadmorskej výške od 700 do 900 m n.p.m. K dispozícii sú 2 trasy strednej obtiažnosti o dĺžke 600 m, prevýšenie 110 m, ktoré sú upravované snežným mechanizmom, osvetlené a v prípade potreby zasnežované.

Pripravená je tiež trať pre deti o dĺžke cca. 200 m. Pre náročnejších sme na tohtoročnú sezónu pripravili tri nove trate s celkovou dlzkou cca. 800 m. Lyžiari môžu použiť dokopy 5 lyžiarskych vlekov, 2 x Transporta 600 m, PLV 450 m, PLV 300 m a pre deti PLV 250 m. Kapacita všetkých vlekov je spolu cca: 2100 osôb za hodinu. Otváracie hodiny ski centra: 10.00 - 19.00 hod. [v prípade záujmu možnosť dohody]

Ski centrum Oravice 7km

Obrazok Pre priaznivcov je pripravená 500m zjazdovka z nizkou naročnosťou svahu.Zjazdovka je vhodná pre začiatočných lyźiarov.

Ski areál Podbieľ 22km

Obrazok Lyžiarsky aréal sa nachádza při futbalovom stadione v podbieli.Priaznivci si múžu vychutnat prirodný sneh a umelé zasnežovanie.Mierna nároćnosť zjazdovky.

Ski centrum Danica 15km

Obrazok Ski centrum sa nachádza v ústi nad Oravskou priehradou časť mesta Trstená. Pre navštevnikov sú pripravené zjazdovky s miernou naročnosťou svahu a prirodným snehom. Vhodnné pre začiatocných lyžiarov.

Penzión Campino - Horná Orava