Ubytovanie Vitanová ubytovanie Vitanová ubytovanie Penzión CampinoVitanová NocľahySłowacja Termy Chocholowskie
www.penzion-campino.sk kontakty
[SK] [EN] [DE] [ES] [PL]

Služby

Masáže fyzioterapia

Masáže sú vynikajúci spôsob ako posilniť relaxáciu, minimalizovať bolesti svalov, prekonať stres a napätie. Masáž ukľudňuje nervovú sústavu, znižuje krvný tlak, relaxuje svaly a podporuje krvný a lymfatický obeh.

Cenník masáží, Diplomovaný fyzioterapeut – Lucia Obrtáčová

Druh masáže Cena
Masáž krčnej a hrudnej chrbtice (25')6,63,- € (200,-Sk)
Masáž chrbta (25')8,29,-€ (250,-Sk)
Masáž lumbálnej chrbtice (20')6,63,-€ (200,-Sk)
Masáž nôh (20')6,63,- € (200,-Sk)
Masáž rúk (20')4,97,- € (150,-Sk)
Masáž tváre (15')3,31,- € (100,-Sk)
Celková masáž tela (70')26,55,- € (800,-Sk)
Mäkké techniky (10')4,97,- € (150,-Sk)
Trakcia3,31,- € (100,-Sk)
Kombinovaná masáž tela (45')13,27,- € (400,-Sk)
Parafínový zábal (30')4,97,- € (150,-Sk)
Meranie krvného tlaku0,66,- € (20,-Sk)

Klasická masáž

Patrí medzi najstaršie spôsoby liečenia. Je vhodná najmä pri bolestich chrbta, ktoré vznikajú následkom každodenného preťaženia a stresovania organizmu. Ku klasickej masáži zaraďujeme: masáž chrbta, masáž tváre, masáž hlavy a pliec, masáž horných a dolných končatín, celková masáž

Indikácie: choroby pohybového ústrojenstva, poúrazové a pooperačné stavy, srdcovocievne choroby, choroby krvného obehu, choroby nervového systému, choroby dolných dýchacích ciest, choroby tráviaceho traktu, rekonvalescencia.

Kontraindikácie: horúčky, infekčné ochorenia, akútne zápaly, kožné infekcie a plesne, zápaly žíl a trombóza, hnačky a krvácavé stavy.

Reflexná masáž chodidiel

Je to jednoduchá a veľmi účinná metóda alternatívnej medicíny. Táto masáž je vynikajúcim stimulantom k spusteniu samoliečivého mechanizmu v našom organizme. Hlavným prínosom reflexnej masáže je relaxácia, zmiernenie napätia, zlepšenie krvného obehu, obnovenie funkcie zablokovanej nervovej sústavy, vytvorenie rovnováhy medzi funkciami tela. Keďže vačšina súčasných chorôb pramení zo stresových situácií, reflexná masáž môže byť prospešná pre širokú škálu ťažkostí.

Bankovanie

Liečenie odsávacími bankami, alebo bankovanie je alternatívna liečebná metóda, pri ktorej sa sklenené banky rôzneho tvaru a veľkosti nahriate z vnútra teplým vzduchom prikladajú na kožu a podtlakom spôsobeným ochladením teplého vzduchu sa na ňu prisajú. Podtlak v banke, vtiahne časť kože i podkožia do banky, spôsobí silné prekrvenie a prehriatie ošetrovaného povrchu kože. Pôsobením podtlaku na kožu, spodné vrstvy spojivového tkaniva a cievny systém sa odstraňujú poruchy dynamiky cievneho prúdenia krvi, dochádza k zvýšenému okysličovaniu bunkového tkaniva, zrýchleniu látkovej výmeny a vyplavovania nahromadených škodlivín z tela. Reflexné zóny sa väčšinou nachádzajú na chrbte a hrudníku.

Ubytovanie Ubytovanie Ubytovanie Ubytovanie Ubytovanie Ubytovanie Ubytovanie Ubytovanie Ubytovanie Ubytovanie

Penzión Campino - Horná Orava